Letenky Londýn

Londýn – hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Londýn je spolu s New Yorkem a Tokiem považován za obchodní a finanční centrum celého světa. O Londýnu se často říká, že je to novodobý Babylon, protože se zde setkávají kultury z různých koutů světa. Odhaduje se, že se v Londýně aktivně využívá až 200 různých jazyků, jelikož je zde mnoho cizinců. Prapůvod této multikulturnosti je z období kolonialismu, kdy Anglie vládla desítkám zemím.

Vyhledat letenky do Londýna

Dovolená v Londýně

Přítomnost cizinců je patrná převážně v gastronomii. Pokud rádi jíte a ochutnáváte nová a netradiční jídla, tak Londýn je tím pravým místem pro vás. V jednom městě můžete ochutnat čínské, indické, japonské, francouzské, mexické a spoustu dalších regionálních specialit.

Během pauzy mezi ochutnáváním jednotlivých kuchyní se můžete poohlédnout po místních památkách.  Mezi nejnavštěvovanější místa se řadí Westminsterské opatství, Buckinghamský palác, Královská observatoř v Greenwichu, Big Ben nebo Tower Bridge.

Londýn patří k nejvíce navštěvovaným městům na světě.

Letecky do Londýna

Celková doba letu z Prahy do Londýna v Anglii trvá necelé 3 hodiny. Obvykle se cena letenek do Londýna pohybuje kolem 2-4 000 Kč v závislosti na zvolené letecké společnosti, počtu přestupů a času rezervace letenky. Pokud chcete ušetřit, tak doporučujeme rezervovat letenku do Londýna v dostatečném časovém předstihu.

Vyhledat letenky do Londýna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>